Kontakt: Szkoła Podstawowa im. Józefa Wybickiego, Linowo 36, 86-341 Świecie nad Osą, tel./fax. (56) 466 96 11, tel. 793219729

Film promocyjny

https://youtu.be/aDZFAlFLst8?si=6jItpMOcejibU3LH

Film promocyjny - "Mały inżynier - ekolog"

Projekt "Mały inżynier - ekolog"

Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Lokalnych Odnowa w Świeciu nad Osą informuje  o rozpoczęciu realizacji projektu „Mały inżynier – ekolog” sfinansowanego w przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach programu NOWEFIO dofinansowanego w kwocie 87000 zł (wartość projektu 113750 zł). Projekt realizowany będzie w Szkole Podstawowej im. Józefa Wybickiego w Linowie dla 28 uczestników  w wieku 6 – 15 lat w okresie od 01.03.2023 do 31.12.2023 r.  Celem projektu jest zwiększenie twórczej aktywności 28 uczestników  w wieku 6 - 15 lat zmierzającej do zwiększenia świadomości ekologicznej podczas 185 godzin warsztatów ekologicznych z użyciem mechanicznych klocków LEGO do budowania modeli i urządzeń wytwarzających energie odnawialną w okresie 10 miesięcy.

W ramach projektu zorganizowane zostaną zajęcia ekologiczne z programowaniem przy użyciu klocków LEGO EDUCATION  i HORIZON. Uczestnicy projektu wezmą udział wycieczkach do:

- Centrum Ekologii w Grudziądzu

-  Centrum Eksperymentu w Gdyni

Udział w projekcie jest bezpłatny.

Wniosek o przyjęcie dziecka do klasy pierwszej

--- > Pobierz wniosek <---

...

Szanowni Państwo,

uprzejmie informuję, że na stronie Ministerstwa Zdrowia widnieje informacja dot. kampanii „Powiedz co czujesz. Zdemaskuj emocje”. Jest to kampania społeczna, której celem jest zwrócenie uwagi na problemy psychiczne dzieci i młodzieży.
Kampania promuje specjalną infolinię 800 12 12 12 oferującą doraźne wsparcie psychologiczne dzieciom i młodzieży, a także ich rodzicom i opiekunom.
Numer działa przez całą dobę, a połączenie z nim jest bezpłatne. Młodzi ludzie, którzy od zwykłej rozmowy telefonicznej wolą komunikator, mogą skorzystać z chatu dostępnego na stronie internetowej Rzecznika Praw Dziecka.
Na stronie dostępne są odpowiedzi na poniższe pytania: 1.Ostatnio czuję się źle psychicznie. Co mogę zrobić?
2.Co powinno nas zaniepokoić, jeśli chodzi o nasze zdrowie psychiczne, zachowanie dzieci, kolegów i koleżanek? 3.Ośrodki I poziomu referencyjnego – co to jest? 4.Gdzie znaleźć informacje o ich działalności? 5.Kiedy potrzebne skierowanie, a kiedy nie? 6.Co mam zrobić, jeśli rodzice lub jeden z rodziców nie zgadzają się na udzielnie pomocy psychologicznej lub psychiatrycznej, z kim mogę porozmawiać? 7.Czy potrzebuję ubezpieczenia zdrowotnego? 8.Psycholog, psychoterapeuta czy psychiatra?
 
Ponadto wskazane są punkty, w których można uzyskać pomoc oraz krótkie filmiki dot. kampanii.
 
Poniżej link do strony:
https://www.gov.pl/web/zdrowie/opieka-psychologiczna

 

Joomla Themes designed by Web Hosting Top